Sposoby na powiększenie i modelowanie biustu

Kobiece piersi to jeden z największych atutów urodowych żeńskiej części populacji. Nie dziwi zatem fakt, że Panie tak często poddają swój biust rozmaitym zabiegom upiększającym. Dzisiaj pragniemy przedstawić trzy zabiegi, które cieszą się zdecydowanie największą popularnością.

  1. Implanty piersiowe
    Najbardziej inwazyjny zabieg, czyli operacja plastyczna podczas której wszczepiane są specjalne implanty powiększające i podnoszące biust ku górze. Pacjentka korzystająca z tego zabiegu może dowolnie wybrać kształt, wielkość oraz rodzaj wypełnienia implantu. Praktycznie nie ma żadnych ograniczeń co do nowego biustu. Te rozwiązanie ma to jednak do siebie, że wykonywane jest w pełnej narkozie. Zabieg nie należy do najtańszych – koszt realizacji to minimum kilkanaście tysięcy złotych.
  2. Preparat Macrolane
    Aplikacja specjalistycznego preparatu Macrolane to metoda, która polega na wstrzyknięciu niewielką igłą specjalnie przygotowanego preparatu. Bazuje on na kwasie hialuronowym – substancji powszechnie wykorzystywanej przy modelowaniu ciała. To bezpieczna i nieinwazyjna metoda. Zabieg jest bowiem realizowany w znieczuleniu częściowym. Wadą tego rozwiązania jest jednak jego trwałość. Efekty utrzymują się tylko przez około 20-30 miesięcy. Po tym czasie należy powtórzyć zabieg. Koszt całkowity to około dziesięciu tysięcy złotych.
  3. Własna tkanka tłuszczowa
    Powiększanie biustu własną tkanką tłuszczową, a właściwie – Lipomodeling, to metoda innowacyjna, która pozwala uzyskać w pełni naturalny efekt. Niestety, te rozwiązanie ma jedną podstawową wadę – trudno przewidzieć jakie uzyskamy efekty. Zależne są bowiem one od poziomu przyswajalności tkanki tłuszczowej, który może wynosić zarówno 20, jak i 80%. Koszt zabiegu jest w głównej mierze uzależniony od poziomu tkanki tłuszczowej w organizmie. Im jest on większy, tym łatwiej uzyskać wszczepiany materiał. Tym samym cena zabiegu maleje.

Zabiegi medycyny estetycznej to jednak nie wszystko. Poza nimi, biust można powiększyć i ujędrnić korzystając chociażby z suplementów diet, czy specjalistycznych żelów do stosowania miejscowego.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*