Masz rozstępy? Zobacz jak się ich pozbyć.

Występowanie rozstępów to defekt, który należy do jednych najbardziej nieestetycznych. Mimo, że nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, to każdy kto je posiada – pragnie jak najszybciej się ich pozbyć. To zrozumiałe, w końcu to zjawisko wyjątkowo nieatrakcyjne.

Skąd się biorą rozstępy?

Rozstępy to defekt, który powstaje w wyniku przerwania włókien kolagenowych. Kolagen to związek, który występuje w skórze właściwej. Odpowiada za jej gibkość, sprężystość i rozciągliwość. Gdy skóra poddawana jest nienaturalnych/zbyt dużym naprężeniom, włókna nie wytrzymują napięcia i pękają. Powstają poprzeczne pręgi o kolorze brunatnym/buraczkowym lub czerwonym.

Rozstępy bardzo często towarzyszą kobietom w ciąży, kulturystom, osobom z nadwagą oraz paniom powiększającym piersi lub pośladki.

Czy można uniknąć tego defektu?

Owszem, rozstępom można skutecznie zapobiec. Przede wszystkim, należy ograniczyć główną przyczynę – tudzież wzrost masy ciała. Jeśli jednak to jest niemożliwe, można dodatkowo zadbać o:

  • prawidłową pielęgnację miejsc szczególnie narażonych na wzrost masy (stosowanie środków/kremów wzbogacanych: kwasem hialuronowym, elastyną i kolagenem)
  • prawidłowe odżywianie (zbilansowana, pełnowartościowa dieta)

Jak pozbyć się rozstępów?

Niezwykle ważne jest podejmowanie trudów usuwania rozstępów odpowiednio szybko. W zasadzie, im prędzej zaczniemy usuwać rozstępy, tym większa szansa na ich całkowite pozbycie się. Warto przy tym jednak zauważyć, że jakakolwiek ingerencja w organizm w przypadku kobiet w ciąży i karmiących powinna być zawsze konsultowana ze specjalistą.

Rozstępy można usunąć wieloma metodami. Najczęściej wykorzystywane są środki w postaci maści i kremów. Dostępne w aptekach (bez recepty) specyfiki są jednak skuteczne tylko w przypadku rozstępów niezabliźnionych (takich, których barwa jest czerwona/buraczkowa). Kiedy rozstępy staną się białe, musimy skorzystać z bardziej inwazyjnych metod.

100% gwarancję efektywności zapewniają takie zabiegi jak: mezoterapia, mikrodermabrazja, peeling chemiczny.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*