Domowe receptury na pozbycie się łupieżu

Jedną z najczęściej spotykanych chorób skóry głowy jest łupież. To przypadłość, która w większości przypadków nie jest groźna. Jej eliminacja zwykle nie jest trudna i nie wymaga zbyt dużego zaangażowania. Pozbyć się jej możemy również w domowych warunkach.

Łupież jako defekt estetyczny
Mimo, że łupież jest przypadłością, która nie stanowi większego zagrożenia dla naszego zdrowia (chyba, że stanowi objaw innej, poważniejszej jednostki chorobowej) to jego występowanie potrafi doprowadzać do łez. Wszak, to defekt estetyczny, który ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i samoocenę. Nierzadko stanowi on przyczynę zaburzeń o charakterze depresyjnym.

Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że ponad 90% osób borykających się z łupieżem deklaruje chęć natychmiastowego wyeliminowania tego problemu.

Łupież – co przyczynia się do jego występowania?
Tzw. biały proszek pojawiający się na naszych włosach może być skutkiem wielu różnych czynników. Do najczęściej występujących przyczyn tego defektu zaliczamy:

  • Zbyt rzadką lub zbyt częstą pielęgnację włosów
  • Stosowanie niewłaściwych kosmetyków do pielęgnacji skóry głowy
  • Nieregularne i niezdrowe nawyki żywieniowe
  • Brak aktywności fizycznej (siedzący tryb życia)
  • Inne choroby/Zażywane lekarstwa

Jak pozbyć się łupieżu w domu?
Eliminacja łupieżu w zaciszu domowym to proces, który można przeprowadzić stosując kilka ciekawych rozwiązań, a mianowicie:

  • Maseczki miodowe – nanieś odrobinę miodu pszczelego na skórę głowy i delikatnymi, kolistymi ruchami rozprowadź go po skórze i włosach. Następnie przykryj folią i ręcznikiem. Spłucz po 20 minutach.
  • Maseczki jajkowe – ubij 2 jajka, dodaj odrobinę mleka. Tak przygotowaną maseczkę nanieś na skórę głowy i pozostaw pod szczelnym przykryciem na kwadrans.
  • Płukanka z szałwii – napar z suszu ziołowego szałwii stosuj po każdorazowym myciu włosów delikatnym szamponem.

Zwykle kuracja domowymi sposobami nie trwa dłużej niż jeden miesiąc.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*