Co na białe zęby? Domowe sposoby!

Wybielanie zębów to zabieg, który w dzisiejszych czasach można zrealizować w niemal każdym gabinecie stomatologicznym. Nowoczesna aparatura pozwala uzyskać naprawdę doskonałe rezultaty. Niestety, tego typu zabiegi nie należą do najtańszych, a co za tym idzie – nie każdy może sobie na nie pozwolić.

Na szczęście, istnieją alternatywy, które są zdecydowanie tańsze. Mowa o domowych sposobach. Trzy najlepsze z nich przedstawiamy poniżej.

 1. Czystek (herbata z czystka)
  Czystek to roślina, której liczne właściwości lecznicze wykorzystuje się na całym świecie. To doskonały preparat na wzmocnienie i oczyszczenie organizmu. Jak się okazuje – jest również świetnym sposobem na wyeliminowanie przebarwień i żółtych zębów.
  Regularne stosowanie czystka skutkuje oczyszczeniem jamy ustnej, poprawą koloru o nawet kilka tonów oraz trwałym odświeżeniem oddechu. Czy można oczekiwać czegokolwiek więcej?
 2. Soda oczyszczona
  Soda oczyszczona to preparat spożywczy, który często wykorzystywany jest w celu odkwaszenia (uzyskania równowagi kwasowo-zasadowej) oraz poprawy pracy układu trawiennego. Od dziesiątek lat znajduje swoje zastosowanie także w roli wybielacza zębów.
  To rozwiązanie ma jednak jedną wadę – może wykazywać działania destrukcyjne na szkliwo zębów. Dlatego też, wykorzystywanie tej metody należy ograniczyć do maksymalnie 2-3 razy na miesiąc.
 3. Sok z cytryny
  Właściwości soku z cytryny powszechnie wykorzystywane są w przemyśle kosmetycznym. Znajdzie on zastosowanie także w stomatologii. Choć, dentyści niechętnie polecają te rozwiązanie na wybielanie zębów, to nie można mu odmówić skuteczności.
  Sok z cytryny działa błyskawicznie. Już po jednym zabiegu szczotkowania widać poprawę. Zęby są oczyszczone, rozjaśnione. Regularne stosowanie pozwala poprawić kolor o kilka tonacji. Niestety, podobnie jak soda – sok z cytryny może działać destrukcyjnie na szkliwo zębów, dlatego też nie należy przesadzać z częstotliwością tychże zabiegów.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*