Białe zęby: soda i cytryna

Śnieżnobiały uśmiech to marzenie każdego, kto przykłada wagę do własnego wyglądu i urody. Niestety, nie wszyscy mogą sobie pozwolić na kosztowne zabiegi wybielające zęby. Jednakże, dostępne jest wiele alternatyw, których koszt jest praktycznie zerowy (domowe sposoby) lub wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych (pasty do zębów, żele wybielające).

Dzisiaj pragniemy przedstawić dwa, najpopularniejsze sposoby na białe zęby, które nie kosztują nas zbyt wiele. Poniżej pokrótce opisujemy wykorzystanie sody oczyszczonej i cytryny w wybielaniu zębów.

Soda oczyszczona

Właściwości wybielające sody oczyszczonej znane są od dawien dawna. Jest to jeden z pierwszych sposobów poprawiających koloryt zębów. Metoda jest na tyle skuteczna, że nawet w dobie dzisiejszych możliwości, wykorzystuje się ją równie często.

Sodę oczyszczoną wystarczy umieścić na szczoteczce do zębów (w ilości ok. 1 łyżeczki) i delikatnie szczotkować przez około minutę. Następnie, wypłukać szczoteczkę i nałożyć pastę do zębów.

Jakie efekty daje soda oczyszczona? Regularne stosowanie może pozwolić poprawić kolor o nawet kilka tonacji. Należy jednak pamiętać, że silne właściwości tej substancji mogą negatywnie odbić się na kondycji zębów.

Cytryna

Drugą, równie popularną metodą znaną od wielu lat jest „cytryna”, a konkretniej – jej sok. Znany w salonach kosmetycznych owoc jest niezwykle pomocny przy wybielaniu zębów. Silne właściwości sprawiają, że zęby – podobnie jak w przypadku sody oczyszczonej – mogą zmienić swój kolor o nawet kilka tonacji.

Sok z cytryny wystarczy dodać do pasty do zębów i szczotkować około 2-3 minuty. Warto również realizowac płukanki z wodą z cytryną, a także popijać herbatę z cytryną. Wszystko to ma wpływ na kolor skóry. Prawda, że proste?

Podsumowując, wybielanie zębów przy użyciu sody oczyszczonej i cytryny jest jak najbardziej skuteczne. Oczywiście efekty będą nieco gorsze niż w przypadku profesjonalnego zabiegu, ale z całą pewnością na tyle dobre, by móc powiedzieć, że warto je realizować.

1 Comment on Białe zęby: soda i cytryna

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*