Powiększanie penisa – czy warto?

Powszechnie uważa się, że płcią, która boryka się z większymi kompleksami są kobiety. Nie jest to do końca prawdą, zważywszy na badania dotyczące wielkości penisa. Okazuje się bowiem, że nawet 40% Polaków może mieć z tego tytułu kompleksy.

Zwykle, niezadowolenie z rozmiaru swojego członka wykazują osoby młode (do 28 roku życia). To właśnie w tym gronie odsetek mężczyzn posiadających tzw. kompleks małego penisa jest zdecydowanie największy.

Kompleks małego penisa – czy jest zasadny?
Wielkość prącia dla mężczyzn jest swojego rodzaju miarą ich męskości. Takie podejście jest rzecz jasna ogromnym błędem, wszak – nie ma to najmniejszego związku z tym jakimi są mężczyznami.

Co więcej, wielu Panów uważa, że wielkość penisa ma ogromny wpływ na stosunek seksualny. To nieprawda! Seksuolodzy w tej kwestii są zgodni – 10 centymetrowy penis może dokonać pełnej penetracji pochwy.

Czy rozmiar ma znaczenie? Doktor Francken odpowiada.
W 2002 roku, doktor Francken przeprowadził badanie na aktywnych seksualnie kobietach. Panie miały udzielić odpowiedzi na intymne pytanie: czy rozmiar członka ma znaczenie?

Co ciekawe, tylko 45% ankietowanych oddało głos. Reszta odmówiła udzielenia odpowiedzi na powyższe pytanie, przez co wyciąganie wniosków z wyżej wymienionego badania jest mocno ograniczone.

Nie mniej jednak, tylko 21% Pań uznało, że penis i jego wielkość jest istotna. Oznacza to, że dla 4/5 kobiet – rozmiar członka nie ma większego znaczenia.

Czy warto powiększyć penisa?
Mimo wszystko, wielu mężczyzn pragnie dokonać zabiegu powiększania penisa. Czy warto? Czy tego typu zabieg faktycznie może wyeliminować kompleksy?

Zabiegi oferowane przez medycynę (nacięcie więzadeł wieszadłowych, wypełnianie kwasem hialuronowym) to skuteczne rozwiązania pozwalające powiększyć prącie o nawet kilka centymetrów.

Zanim jednak zdecydujemy się na ich realizację – zalecamy wizytę u seksuologa. Być może Twój problem leży tylko w głowie i obędzie się bez interwencji chirurgicznej?

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*