Jak wzmocnić erekcję?

Wraz z wiekiem sprawność seksualna mężczyzn maleje. Średnio co drugi Polak, który przekroczył magiczną barierę 50 lat cierpi na zaburzenia erekcji. Ten problem w chwili obecnej dosięga niemal 1,5 miliona Polaków. Jak sobie z nim poradzić? Jak wzmocnić erekcję?

Wzmocnienie erekcji – działania profilaktyczne

Zaburzenia erekcji można leczyć kilkoma różnymi metodami. Powszechnie stosuje się farmakoterapię i psychoterapię. To jednak nie zawsze jest konieczne. W wielu przypadkach w pełni wystarczająca jest odpowiednia profilaktyka.

Zbilansowana dieta

Za problemy z erekcją bardzo często odpowiedzialna jest zła dieta. Jadłospis bogaty w cholesterol doprowadza do nadciśnienia i miażdżycy – chorób, które stanowią bezpośrednią przyczynę zaburzeń erekcji.

Zwiększona aktywność fizyczna

Pełna sprawność fizyczna ma bezpośrednie przełożenie na naszą sprawność seksualną. Aktywny, wsyportowany organizm zdecydowanie rzadziej kłopocze się z zaburzeniami erekcji.

Brak używek

Używki takie jak papierosy i alkohol to jedna z głównych przyczyn impotencji. Szkodliwe związki zawarte w papierosowym dymie i alkoholu powinny być ograniczone do minimum.

Sen

Udowodniono, że odpowiednia dawka snu pozytywnie wpływa na poziom testosteronu w organizmie. U mężczyzn, którzy śpią 5 godzin lub mniej, zauważono zmniejszoną ilość testosteronu o nawet 15%.

Słońce

Ekspozycja ciała na słońce przyczynia sie do zwiększonej produkcji testosteronu. Ponadto, opalanie ciała doprowadza do ograniczenia melatoniny, która przyczynia się do osłabienia erekcji.

Jak leczyć zaburzenia?

W aptekach dostępne są liczne preparaty na zaburzenia erekcji. Zwykle środki tego typu działają doraźnie.

W leczeniu farmakologicznym wyróżniamy trzy typy preparatów:

  • do aplikacji igłą
  • do aplikacji doustnej
  • do aplikacji miejscowej

Część preparatów o najsilniejszym działaniu dostępna jest tylko i wyłącznie na receptę. Pozostałe z nich mają status suplementów. Nie mniej jednak, ich stosowanie także powinno być konsultowane z lekarzem lub farmaceutą.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*