Jak pokonać przedwczesny wytrysk?

Przedwczesna ejakulacja określana jest mianem prawdziwego dramatu. Ten problem ma ogromny wpływ na współżycie seksualne i psychikę mężczyzny, który został nim dotknięty. Należy jednak pamiętać, że przy obecnym rozwoju medycyny – niemal wszystko można wyleczyć.

Z całą pewnością przedwczesny wytrysk to schorzenie uleczalne. Co prawda medycyna nie oferuje „złotego środka” i żadna z metod nie daje gwarancji skuteczności, ale skuteczność cały czas wzrasta. W dzisiejszej publikacji chcielibyśmy przedstawić metody zapobiegania i leczenia przedwczesnego wytrysku.

Poznaj problem – przyczyny przedwczesnej ejakulacji

Przedwczesny wytrysk to choroba, która wywoływana jest przez różnego rodzaju czynniki. Można podzielić go na dwa typy: pierwotny (65% pacjentów) oraz nabyty (35% pacjentów).

W leczeniu przedwczesnej ejakulacji najważniejsze jest poznanie przyczyny. W przeciwnym wypadku leczenie tej przypadłości jest bardzo trudne i charakteryzuje się niską skutecznością.

Do najpopularniejszych przyczyn zaliczamy:

  • czynniki psychologiczne (nabyty)
  • czynniki społeczne (nabyty)
  • zaburzenia prostaty i erekcji (nabyty)
  • nadczynność tarczycy (nabyty)
  • patologia systemu receptorów i transporterów serotoniny (pierwotny)
  • nieodpowiedni tryb życia (nabyty)

Jak zapobiegać przedwczesnej ejakulacji?

Mało kto zajmuje się zapobieganiem przedwczesnej ejakulacji, bowiem uważa, że ten problem go nie dotyczy. Przekonać się można o tym dopiero podczas pierwszych zbliżeń, ale wtedy zazwyczaj na profilaktykę jest za późno. Poniżej przedstawiamy ogólnikowe metody zapobiegania przedwczesnej ejakulacji:

  • zdrowy tryb życia (aktywność fizyczna i odżywianie)
  • edukacja seksualno-psychologiczna

Jak pokonać przedwczesny wytrysk?

Metod leczenia przedwczesnej ejakulacji jest co najmniej kilka. Dobór zależy od konkretnej przyczyny. O wiele łatwiej jest leczyć problem o charakterze nabytym. Zazwyczaj kuracja odbywa sie dwufazowo (farmaceutyki i psychoterapia).

Na rynku pojawiają się również suplementy diet wpływające na przedwczesny wytrysk (coraz popularniejsze). Oparte są one na naturalnych składnikach, a ich skuteczność jest sporą zagadką.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*