Poprawa tempa przemiany materii

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób boryka się z nadwagą. Określana mianem choroby XXI wieku nadwaga może być likwidowana na wiele różnych sposobów. Jedną z efektywnych metod jest przyśpieszenie metabolizmu.

Tempo przemiany materii to nic innego jak efektywność pracy układu trawiennego. Wpływ na nie ma wiele różnych czynników. Poniżej przedstawiamy kluczowe z nich.

Dieta zdrowa i pełnowartościowa

Absolutnym priorytetem jest to, aby zmienić nawyki żywieniowe na zdrowsze, pełnowartościowe i zbilansowane. W przeciwnym wypadku, nawet najefektywniejsze metamorfozy okażą się niedostatecznie skuteczne.

Stałe pory posiłków

Konsumpcja posiłków musi zachodzić o stałych porach, najlepiej w równych odstępach czasu. Sugerujemy jeść co 2,5 godziny – to optymalny czas. Oczywiście, częstsze posiłki wiążą się z obniżeniem ich obfitości.

Zróżnicowany bilans poszczególnych posiłków

Niezwykle ważnym elementem jest zróżnicowanie bilansu. Wszakże, zapotrzebowanie w ciągu dnia jest bardzo różne. Z zasady – najbardziej obfite powinno być śniadania, a najmniej – kolacja. Sporą dawkę energetyczną należy zaserwować zarówno przed i po treningu.

Aktywność fizyczna

Ogromny wpływ na pracę układu trawiennego ma uprawianie sportu. Najlepszym stymulatorem pracy układu trawiennego są ćwiczenia aerobiczne, których intensywność powinna kreować się na poziomie około 60-75 tętna maksymalnego.

Duża ilość wody

Picie wody ma ogromny wpływ na przemianę materii. Płyny rozpuszczają dostarczany materiał ułatwiając i przyśpieszając trawienie. Dziennie zaleca się spożywać minimum 2-3 litry wody.

Suplementy diety

Suplementy diety, a w szczególności błonnik – przyczyniają się do efektywności pracy układu trawiennego. Ich suplementacja może mieć bardzo duży wpływ na tempo pracy całego systemu pokarmowego.

Regularność

Słowem kluczowym dla pracy układu trawiennego jest regularność. Kiedy będziemy jeść, trenować i żyć (zachowany prawidłowy rytm dobowy) to narządy wewnętrzne będą pracować efektywniej, co w konsekwencji przełoży się na optymalną kondycję naszego organizmu.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*