Jak schudnąć bez ćwiczeń?

O tym jak poważne skutki może mieć otyłość przekonuje sie trzy miliony osób, które ponoszą śmierć w wyniku powikłań związanych z tą chorobą. Nie warto zatem zaniedbywać swojego ciała i już teraz rozpocząć walkę o lepszą kondycję własnego organizmu.

Jak schudnąć bez ćwiczeń?

Na proces odchudzania ciała wpływ ma kilka czynników: rodzaj dostarczanego pokarmu, aktywność fizyczna i predyspozycje danego organizmu. Czy można zatem schudnąć bez ćwiczeń? Oczywiście. Niestety, efekty będą przychodzić znacznie wolniej, aniżeli miałoby to miejsce przy realizacji planu treningowego.

Jeśli już zdecydowaliśmy się na „leniwą” wersję odchudzania, należy szczególną uwagę poświęcić diecie. Jaki jadłospis wybrać? Co jeść aby schudnąć? Te pytania pojawiają się każdego dnia na najpopularniejszych forach internetowych. Postaramy się udzielić kompletnej odpowiedzi na te pytania, by możliwie mocno ułatwić Wam tworzenie indywidualnej diety.

Podstawowe zasady diety:

  1. Minimum pięć posiłków dziennie
  2. Jeśli masz skłonność do podjadania – korzystaj z warzyw
  3. Dokładnie przeżuwaj jedzenie
  4. Pij jak najwięcej
  5. Unikaj słodyczy i cukrów prostych
  6. Zastąp tłuszcze zdrową oliwą z oliwek
  7. Zaplanuj to co jesz

Jak stworzyć dietę i na czym ją oprzeć?

Tworzenie diety jest bardzo proste. Wystarczy tylko ustalić zapotrzebowanie kaloryczne gwarantujące zrzucanie wagi. Dla kobiet pracującej umysłowo będzie to około 2000kcal.

Dieta powinna być oparta na pełnowartościowym białku i węglowodanach złożonych. Zatem ryby, chude mięso i nabiał łączone powinno być z brązowym ryżem, grubymi kaszami czy pełnoziarnistym pieczywie. Większość potraw zalecamy gotować na parze, ewentualnie smażyć na oliwie z oliwek.

Czy dieta wystarczy? A może suplementy?

Czy zakup suplementów (wspomagaczy/spalaczy) jest konieczny do osiągnięcia dobrych rezultatów? Oczywiście, że nie. Dobra dieta powinna być wystarczająca, ale jeśli chcemy przyśpieszyć spalanie można zastosować tego typu środki. Polecamy jednak zapoznać się z recenzjami i opiniami na temat danych produktów, bowiem wiele różnego rodzaju preparatów są zwyczajnymi bublami.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*