Domowe receptury na cellulit

Coraz więcej kobiet boryka się z tzw. cellulitem – przypadłością przypominającą skórę pomarańczową. Zwykle obejmuje ona takie obszary ciała jak: pośladki, uda, brzuch, łydki oraz plecy (szczególnie w okolicy lędźwiowej).

Szacuje się, że nawet co trzecia kobieta ma cellulit. To całkiem sporo, nieprawdaż? Drastyczne zwiększenie ilości Pań borykających się ze skórką pomarańczową jest efektem przede wszystkim złego odżywiania. Konsumujemy genetycznie modyfikowaną żywność, jemy nieregularnie i niezdrowo – to szybko odbija się na naszej urodzie.

Jednakże, to nie odżywianie ma największy wpływ na występowanie cellulitu. Zdecydowanie częściej, przypadłość ta jest wynikiem zmian hormonalnych zachodzących w organizmie. Dlatego też, cellulit jest niezwykle często diagnozowany w okresie dojrzewania, w czasie ciąży oraz podczas menopauzy. W każdym z przypadków przez organizm przechodzi prawdziwa burza hormonalna.

Powiedz „NIE” cellulitowi!
Cellulit z punktu widzenia medycyny nie jest chorobą, dlatego też nie można mówić o jego leczeniu. Jako defekt podlega usuwaniu i eliminacji w gabinetach medycyny estetycznej.

Do najczęściej stosowanych zabiegów na cellulit zaliczyć można:

  • Mezoterapię igłową – terapia odżywcza realizowana w oparciu o niedobory w skórze.
  • Mikrodermabrazję – ścieranie naskórka (mechanicznie).
  • Peeling chemiczny

Nie mniej jednak, powyższe metody nie należą do najtańszych. Rzecz w tym, że koszt ich realizacji jest dosyć wysoki. Sięga nawet kilku tysięcy złotych (kilka-kilkanaście sesji).

Z tego też względu, kobiety poszukują alternatyw – tańszych, ale równie skutecznych. Jak się okazuje – efektywną terapię przeciw cellulitowi można przeprowadzić również w domu. Przepisy przekazywane były z pokolenia na pokolenie.

Do najlepszych domowych rozwiązań na cellulit zaliczyć możemy:

  • Naprzemienne polewanie skóry ciepłą i zimną wodą (prysznic)
  • Peeling z fusów świeżo mielonej kawy i oliwy z oliwek
  • Maseczki z owoców awokado i jagody goji
  • Peelingi cukrowo-oliwkowe

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*