Cellulit na udach

Cellulit to prawdziwe przekleństwo kobiet. Ten nieestetyczny defekt sprawia, że Panie bardzo często wpadają w kompleksy. Miejscem, w którym szczególnie często pojawia się cellulit są uda. Skóra w tym miejscu jest podatna na wystąpienie tzw. skórki pomarańczowej.

Cellulit – przyczyny

Aby móc pożegnać się z nieprzyjacielem, należy w pierwszej kolejności zlokalizować przyczynę jego wystąpienia, a tych jak się okazuje jest całkiem sporo. Do najważniejszych zaliczamy:

Niewłaściwa dieta – niezdrowa żywność, zbyt duża ilość cukrów prostych i tłuszczu sprawiają, że warunki do rozwoju cellulitu są wyjątkowo dobre.

Brak aktywności fizycznej – cellulit to odpowiedź na brak ruchu. Aby spalać tkankę tłuszczową Twoje ciało musi być aktywne i generować zapotrzebowanie energetyczne.

Wysoka temperatura – do występowania cellulitu przyczynić się mogą także wysokie temperatury, w tym takie zabiegi jak sauna czy zbyt gorąca kąpiel.

Obcisłe ubrania – zbyt duży nacisk na naczynia krwionośne może znacząco utrudnić krążenie, co w konsekwencji objawić się może poprzez cellulit.

Używki – alkohol, papierosy i inne używki to sprzymierzeńcy cellulitu. Jeśli chcesz rozstać sie z cellulitem musisz rozstać się z nałogiem.

Nieodpowiednie nawadnianie organizmu – zbyt niska ilość dostarczanych płynów do organizmu powoduje, że tłuszcz i toksyny nie są na bieżąco usuwane z organizmu.

Cellulit z ud– jak się pozbyć?

Medycyna oferuje kilka rozwiązań usuwania cellulitu. Zabiegi i kremy na cellulit to rozwiązania dosyć kosztowne. Zdecydowanie tańszymi alternatywami są liczne domowe sposoby. Poniżej przedstawiamy – dwie, skuteczne metody, których koszt jest niewielki w przeciwieństwie do skuteczności, która plasuje się na bardzo wysokim poziomie.

Kawowy peeling

Dwie łyżki fusów z kawy (najlepiej świeżej) wymieszaj z oliwą z oliwek i odstaw na kwadrans do lodówki. Następnie tak przygotowany peeling wcieraj w miejsce zmienione chorobowo.

Sok z cytryny

Z kolei od wewnątrz najlepszy wpływ na cellulit ma sok z cytryny, który należy podawać wraz z pieprzem cayenne. Wystarczy do 100ml wody dodać szczyptę pieprzu i sok z całej cytryny, po czym wypić przygotowaną miksturę (raz dziennie).

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*