Cellulit – jak się pozbyć?

Cellulit to przypadłość, która wynika z nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej. Jego występowanie jest ściśle powiązane z nadmiarem estrogenów. Nierówna, nieestetycznie wyglądająca skóra pojawia się zwykle po okresie dojrzewania. W szczególnych przypadkach mogą pojawiać się bolesne grudki.

Cellulit – jak się pozbyć?

Cellulit traktowany jest jako defekt o charakterze estetycznym. Jest to przypadłość nie zagrażająca zdrowiu. Nie ma również wpływu na funkcjonowanie organizmu. „Pomarańczowa skórka”, bo tak potocznie określany jest cellulit to defekt, który nie podlega leczeniu. Można jedynie zredukować jego ilość, tudzież objętość.

Medycyna estetyczna oferuje wiele różnych zabiegów anty-cellulitowych, m.in: Cellulaze, VelaShape, VaserShape, Venus Freeze.

Ponadto, w walce z cellulitem skuteczne okazują się także domowe sposoby. Warto jednak zauważyć, że ich skuteczność zależy od poziomu zaawansowania zmian skórnych. Poniżej pragniemy przedstawić Państwu – dwie, najskuteczniejsze domowe metody na cellulit.

Kawa

Kawa ma szerokie zastosowanie w leczeniu cellulitu, co potwierdza chociażby fakt, iż jest składnikiem wielu maseczek i kremów dostępnych w drogeriach.

Kofeina znajdująca się w kawie działa ujędrniająco na skórę. Ponadto rozszerza naczynia krwionośne, co poprawia kondycję skóry.

Przygotowanie maseczki:

2 łyżeczki zmielonej kawy (najlepiej świeżej) wymieszaj z łyżeczką soli i trzema łyżkami oliwy z oliwek. Maseczkę nanieś na miejsce zmienione chorobowo i pozostaw na około 15 minut. Następnie spłucz letnią wodą.

Aloes

Aloes to kolejny podstawowy składnik wielu kremów, maseczek i peelingów. Posiadając tę roślinę możemy uczynić z niej wielki pożytek w wielu problemach skórnych. Aloes odżywia i ujędrnia skórę. W przypadku walki z cellulitem uchodzi za bardzo skuteczny składnik.

Przygotowanie maseczki:

Liście aloesu pokroić w kostkę i ugnieść. Dodać niewielką ilość mąki ziemniaczanej i dokładnie wymieszać. Kolistymi ruchami nanieść na skórę dotkniętą cellulitem i odczekać 15 minut. Maseczkę spłukać letnią wodą.

Warto zauważyć, że efekt domowej walki z cellulitem może spotęgować dobrze zbilansowana dieta i aktywność fizyczna. Dlatego też, zalecamy zadbać również o te aspekty.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*